1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 39
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-11, 23:48   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
dziekuje:)!!pozdrawiam:)
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-11, 16:48   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
odebrałam wynik po ponownym przebadaniu, rozpoznanie zgola inne niż po pierwszym badaniu...z plamy soczewicowatej na włókniaka!na szczęście dalej zmiana lagodna, ale potwierdza się regula....masz watpliwosc, sprawdz...pozdrawiam
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-09, 14:59   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
hej, dziś przejelam bloczki, zawiozłam do zakładu w szpitalu klinicznym. będą skrawać, barwic, w srode mam dzwonic. Ciesze się bardzo, ze sa we właściwych rekach...teraz tylko doczekać do wyniku, pozdrawiam:)
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-07, 22:16   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
dziekuje
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-05, 20:38   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
dziekuje Martys, dziś znow boj o bloczki. Nie-mila Pani w zakładzie, z którego usiluje wypozyczyc bloczki telefonicznie poinformowala mnie, ze nie maja obowiązku wypozyczyc mi materialu!!!! w miedzy czasie przestudiowałam ustawe i rzeczywiście ustawa precyzuje sprawy dotyczące dokumentacji medycznej, w tym zdjęć rtg, ale nie precyzuje czym sa metarialy hist.pat. znalazlam również list rzecznik praw pacjenta do ministra Arlukowicza, z prosba o wprowadzenie zmian do ustawy odnośnie materiałów patomorfologicznych, oraz projekt rozporządzenia ws. standardów patomorfologii, status projetu otwarty...trochę wyrokow sadu najwyższego w tej sprawie...wychodzi na to, ze w tej kwestii poki co jest wolna amerykanka. telefon do kierownika placówki poskutkował tym, ze dziś o 19 otrzymałam maila, ze udostepnia mi bloczki w chwili zwrotu szkiełka....nie wiedziałam, ze o takie sprawy trzeba toczyc boje. wiadomym jest, ze jeśli wypożyczam bloczki po szkiełku to powstala rozbieznosc miedzy rozpoznaniami, ale wydawlao mi się, ze najważniejsze jest dobro pacjenta i to, żeby jak najszybciej się poprawnie zdiagnozowal.
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-04, 16:38   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Martys, ja jezdzac tam po wynki, a robiłam tam hist.pat. badania dwukrotnie spotykałam się z b.przyjemna atmosfera. Wszystko na cito, dwa dni i wyniki...i teraz wszystko zmienia się o 180 stopni...bo chce badac bloczki gdzie indziej. Tlumaczenie, ze to dotyczy mojego zdrowia i spokojnej glowy plus to, ze już drugi raz przekładam lot, bo nie mogę wyjechać z kraju nie wiedzac co miałam na nodze nie pomagają....doczytałam w ustawie, ze rtyb administracyjny wynosi 14 dni...szalenie długo gdy chodzi o sprawy diagnostyki onkologicznej...czekam na telefon, kiedy będę mogla odebrać material...dzielenie materialu i wydawanie częściowe tez jest wymysłem tego zakładu. jako pacjent mam prawo do pelnej dokumentacji, bez zadnych warunków. nie robiłam problemów, bo chciałam otrzymać szkiełka, liczac jednak po cichu, ze może wyniki będą poprawne...teraz sprawa wygląda już zupełnie inaczej i każdy dzień zwloki bardzo mnie stresuje....
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-04, 14:24   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
chyba trochę niezrozumiale napisałam...robiłam badanie w zakładzie niepublicznym. Tam wynik wyszedł plama soczewicowata, niby wszystko ok, ale moja czujna dermatolog stwierdzila, ze obraz klinicznynijak nie koreluje z plama soczewicowata. poradzila badac ponownie. wtedy postanowailam, ze zbadam znamię raz jedzcze, tym razem w zakładzie patomorfologii przy szpitalu klinicznym. Pani dokotr w szpitalu poprosila o dostarczenie szkiełka i bloczkow, zawnioskowałam o wydanie materialu, dostałam odpowiedz, ze nie wydaja jednocześnie bloczkow i szkiełka. Pani doktor ze szpitala powoedzial, żeby wziąć szkiełko i wtedy ona postanowi czy wypozyczac bloczki. Jej diagnza była zgola inna niż z zakładu niepublicznego. ...i od zeszłego piątku probuje wypozyczyc bloczki...ciagle stoi cos na przeszkodzie, albo nie dostali maila z prosba o wypożyczenie, taka maja procedurę, wnioskujesz via net....albo nie ma kierownika, który może podpisac zgode na wypożyczenie, albo panie nie maja czasu pojsc do archiwum...wypozyczajac szkiełka czekałam jeden dzien...nie wiem czy ta opieszalosc wynika z tego, ze smialam zakwestionować wynik i rozpoznanie kierownika placówki? nie sadzilam, ze oprócz stresu dotyczącego diagnozy dojdzie mi jeszcze kwestia problemów z wypożyczeniem materialu.
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-03, 21:17   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
mam pytanie odnośnie trybu administracyjnego wypożyczania przebadanych materiałów. tak jak wspomniałam badanie hist.pat. miałam w jednostce niepublicznej, zlecałam jako osoba prywatna. dermatolog zdziwiona wynikiem poradziła konsultacje i ponowne przebadanie. wnioskowałam o szkiełka i bloczki. uzyskałam informację, ze wypozyczaja albo szkiełka, albo bloczki. po konsultacji z Pania doktor ze szpitalnego zakładu patomorfologii wnioskowałam o szkiełko. Pani doktor była bardzo zdziwiona, ze nie wypozyczaja kompletu materiałów. w ciągu 24 godzin wypożyczono mi szkiełko. Pani doktor po sprawdzeniu materialu orzekla, ze nie ma mowy o plamie soczewicowatej, która w badaniu rozpoznal patomorfolog w zakładzie niepublicznym. poprosila o wypożyczenie bloczkow w celu ponownego skrojenia i barwienia. i tak zaczyna się moja walka o wypożyczenie bloczkow. procedura jest tam taka, ze wnioskuje się mailem o wypożyczenie materialu. zatem napisałam maila. zadzwoniłam z informacja, ze takiego maila wyslalam i kiedy mogę zglosic się po odbior. odpowiedz w poniedziałek będziemy dzwonic...w poniedziałek po długim oczekiwaniu ja dzwonie i otrzymuje informacje, ze żaden mail nie doszedł. sprawdzam poczte, mail wyslany, nie wrocil...wysyłam ponownie maila, dzownie, tym razem mail dotarl. bloczki maja być nasteonego dnia. nie ma, bo Pan doktor, szef jednostki nie miał czasu podpisac zgody na wypożyczenie. dziś pojechałam osobiście i znow uslyszalam odpowiedz o braku czasu ze strony personelu i przelozonego. zlozylam podanie w formie pisemnej, papierowej z prosba o adnotacje na kopii, ze podanie wplynelo. pytanie czy tryb udostepnienia tych materiałów to 14 dni???
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-29, 14:40   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
oddalam szkiełka do ponownej analizy...przypominam pierwsza wersja plama soczewicowata....wlasnie dzwonila do mnie Pani doktor z drugiego zakładu, ogladala preparat i twierdzi, ze nie ma mowy o plamie soczewicowatej.....będą skrawać i barwic preparat, opcji jest kilka, znamię błękitne, włókniak twardy, czerniak desmoplastyczny...uczulam wszystkich na wyniki ze znamion, które w dermatoskopii uchodzą za podejrzane, a wyniki pokazuja zmiany lagodne. oczywiście nie można popadać w przesadę, ale czujność mojej pani dermatolog okazala się bardzo na miejscu. teraz znow oczekiwanie na wyniki, koszmar po raz drugi....
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-27, 16:42   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
dziekuje, bez dwóch zdan oddaje do badania w innym zakładzie, już zlozylam podanie o wypożyczenie materialu. niestety w tym konkretnym zakładzie otrzymałam informacje, ze mogę wypozyczyc, albo bloczki, albo szkiełko! gdy poinformowałam o tym pania doktor w drugim zakładzie, żeby dowiedzieć sie co chce otrzymać była bardzo zdziwiona, nie bardziej niż ja sama...poprosila o szkiełko. Gdy się cos nie spodoba poprosi o bloczki. obawiam się tylko, ze opinia pierwszego zakładu dotyczaca tego konkretnego znaleziska była trafna, tj.plama soczewicowata...mysle tylko tym guzku, czy po prostu przygotowany do oglądania pod mikroskopem preparat "objal" zasięgiem guzek...
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-27, 11:22   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
dzień dobry,
kilka dni temu bylam na badaniu znamion u dermatologa. Podczas wizyty pokazałam Pani doktor również niewielki, ok.2 mm bezbarwny guzek na lydce. Wygladal jak malutki wlokniaczek, jednak Pani doktor się nie spodobal. Mial dziwne unaczynienie, nie widać było czy to charakterystyczne dla czerniaka kropki czy tez przecinki. Zlecila usuniecie i tak tez zrobiłam. Tak jak wspomniałam guzek był bezbarwny, myslalam, ze jest to włókniak np. po stanie zapalnym, który powstal w wyniku golenia, ale siatka naczyń wygladala wg lekarza niepokojaco zatem usunelam. Material usunięty to 6mm skory. wynik...plama soczewicowata. Pani doktor była zdziwiona, gdyż w wyniku nie było mowy o stanie zapalnym, który moglby usprawiedliwiać powstanie wzniesienia na skorze. zadzwoniłam do lekarza, który badal znamię, potwierdzil...plama soczewicowata, nie było stanu zapalnego, nic niepokojacego onkologicznie....ja mam wątpliwości, nie tyle czy lekarz postawil dobra diagnozę, bo na tym skrawku skory znajdowalo się lekkie przebarwienie i odrobina melaniny, widać to było podczas wideodermatoskopii....to co mnie niepokoi to wciąż brak odpowiedzi skad wynioslosc na skorze? czy moglo być tak, ze patomorfolog z 6mm dostępnego materialu, zbadal kawalek, na którym znajodowala się plama soczewicowata, a przy skrawaniu materialu mogl zostać pominięty guzek. Postanowilam przebadać material w innym zakładzie, ale zastanawiam się czy jeśli drugi patomorfolog będzie ogladal to samo szkiełko, bez skrawania nastepnego materialu...czy to ma sens? czy macie jakies doświadczenie przy powtornym badaniu materialu? czy badane sa inne obszary wyciętego materialu?
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-10-19, 18:55   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Mam pytanie, czy Ktos wie cos na temat zaleznosci miedzy mechanicznym draznieniem znamienia barwnikowego, a mozliwosci tranformcji takiego draznionego znamienia w czerniaka? Z jednej strony wszedzie gdzie czytam o znamionach napisane jest, ze do przemiany dochodzic moze na skutek dzialania slonca, promieni UV, srodkow chemicznych, mechanicznych urazow... Z drugiej strony znalazlam dzis w sieci dwie wypowiedzi dermatologow, ktorzy niezaleznie od siebie twierdza, ze urazy i draznienie mechaniczne nie moga doprowadzic do transformacji nowotworowej, ze nie ma takich badan, ktore by taka zaleznosc potwierdzaly. Pytam, bo czesto mi sie zdarza plaskie, male znamiona barwnikowe podraznic podczas golenia nog, czy zadrapac, bo obok ukasil mnie komar...czy takie " wydarzenia" moge miec negatywny wplyw na te znamiona. Mam takich znamion dziesiatki i nie moge ich wszystkich usunac, a takie podraznienia i urazy zdarzaja mi sie dosyc czesto i chcialabym wiedziec czym to grozi....
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-26, 17:28   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Gdybys chciala " pogadac" to napisz na priva...jak czytam Ciebie to widze siebie...uwazam, ze profilaktyka i baczne przygladanie sie wlasnemu organizmowi to nic zlego, ale fakt, ze czasami chcialabym miec mniejsza swiadomosc i wieksze zaufanie do lekarzy:)
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-26, 16:46   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Dziekuje Myszko, sama wiesz jak jest....przeczytalam caly Twoj watek juz dawno temu i trzymam za Ciebie mocno kciuki. Rozumiem Twoj strach o przyszlosc, chociaz czytajac Twoje wyniki jestem przekonana, ze bedzie dobrze do pozniej starosci:) i nie jest to gadanie grzecznościowe, jesli chodzi o mnie...wiem, ze nie powinnam szukac, choc jak widac z wielu przykladow na tym forum lepiej znaleźć na wczesnym etapie...a tyle tu osob, ktore byly zapewniane przez dermatologow, ze nic niepokojacego sie nie dzieje....obecnie badam sie u takiej bardzo wiekowej pani dermatolog, ktora jest specjalistka od problemow onlologicznych skory...i ona wychodzi z zalozenia, ze zycie jest za krotkie, zeby przygladac sie znamionom, ktore nawet spokojne, budza w nas, pacjentach niepokoj. Uwaza, ze jedyna szansa na spokojna glowe jest wyciecie i hist.pat. ...wiec ja mam jeszcze dwa takie, ktore chodza mi po glowie, niby w badaniu videodermatoskopowym okej, ale mnie niepokoja...wiec pewnie dojrzeje do tego, zeby to wyciac...
  Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Wielki strach

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 36001

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-09-26, 15:43   Temat: Diagnostyka czerniaka, biopsja ścinająca
Dziekuje, ja tez sie bardzo ciesze...aczkolwiek na skorze jeszcze pelno znamion, ktore nie wygladaja najlepiej:(
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group